2 Haziran 2014

Okyanus' um için...

Merhaba!
Canım kızım ve canım yeğenlerim, yaz mevsiminin bana ve aileme hediyeleri. Bu nedenle, haziran ayıyla beraber benim de hediye faslım başlıyor. 

Halasının kuzusu Okyanus' um 8 yaşına girdi. Geçen sene barbie bebeğine karyola istemişti. Bu sene artık okuma-yazma öğrendiği için günlük olarak kullanacağı bir defter hazırlamamı istedi. Ben de onun isteği doğrultusunda bir defter ve defterle birlikte küçük anılarını da saklayabileceği bir kutu hazırlamaya çalıştım. 
Kutu için uğraştığımı söyleyemem. Dört senedir gün gelir lazım olur diye sakladığım bir kutudur kendisi. Biraz tadilat ve ek süslemelerle işimi görür hale geldi.
Deftere gelince... Defter, hayranlıkla izlediğim ve onları takip etmekten büyük keyif aldığım iki blogdan öğrendiklerimin karması.
Önce defterin kabını su bazlı akrilik boyayla, Okyanus' un çok sevdiği renklerden biri olan mora boyadım ve vernikledim.  Elbiseyi Such a Pretty Mess  adlı blogda gördüm ve esinlendim. Mixed mediadan hoşlanıyorsanız mutlaka bu blogu ziyaret etmenizi ve takibe almanızı öneririm. Ben büyük bir keyifle takip ediyorum ve ilham alıyorum. Blog sahibi, bence gerçek bir sanatçı. Bana kattıklarından dolayı kendisine buradan teşekkür ediyorum. 
Gelelim elbisenin kumaşına. Her zaman istediğimiz desende ve renkte kumaş bulmak kolay değil. Ben de, boyama hakkında çok şey öğrendiğim ve büyük bir keyifle takip ettiğim, bilginin paylaşması gerektiğine inanan sevgili Esra Akın' dan öğrendiğim ahşap boyamada sargı bezi tekniğini kullanarak kumaş elde etmeye çalıştım. Ben sargı bezi yerine kanaviçe bezi kullandım. Peçeteyi kanaviçe bezine yapıştırdım. Kuruduktan sonra sprey vernikle vernikledim. İyice kuruduktan sonra kumaş gibi kullanarak elbiseyi çalıştım. Deftere yapıştırdıktan sonra iki kat su bazlı vernikle vernikledim. Bu işlem elbiseyi iyice sertleştirdi ve porselen görüntüsü oluşturdu. Esra Hanım' a buradan çok teşekkür ediyorum beni çoğalttığı ve ufkumu genişlettiği için. Sayesinde çok keyifli bir çalışma yaptım.
 
 Canım kızım Yağmur' um, halasının kuzusu Okyanus' um, bendeniz, Okyanus' un canı annesi ve ailemin canı yengesi Müge' miz.

Umarım ben de sizler için esin kaynağı olabilirim ve keyfinize keyif katabilirim.

 Barış ve hoşgörü içinde keyfim(iz)ce yaşayacağım(ız) günler diliyorum. Tekrar görüşmek üzere...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...